У Тернополі придбали японський томограф за 10 мільйонів

23.01.2018

Першоджерело: te.20minut.ua

  • Найпотужніший в Тернополі комп’ютерний томограф придбала міська рада для міського лікувально-діагностичного центру, що на Руській, 47. Він повністю обстежує організм впродовж кількох секунд.
  • Обстеження коштуватиме від 400 грн до 1500 грн. З “Карткою тернополянина” буде знижка, а деяких пільговиків обстежуватимуть безкоштовно.


Томограф за 0,4 секунди може охопити 16 сантиметрів ділянки тіла, виявляючи навіть найменші патологічні утворення та зміни в організмі.

– В Тернополі це перший томограф такої потужності. Це 32-х зрізовий комп’ютерний томограф. Комп’ютер формує цілісну картинку і ми маємо на екрані 3D картинку всіх органів, щоб не пропустити ніякі патології, – каже директор лікувально-діагностичного центру Петро Левицький. – Вчасна якісна діагностика – це краще, лікування. За день плануємо обстежувати 10-12 людей.


– На кожну ділянку тіла є спеціальна програма. Сама томографія відбувається впродовж кількох секунд, формування зображення передається за кілька хвилин, – каже спеціаліст з комп’ютерної томографії Ольга Петреча. – А далі лікар аналізує отримані дані та ставить діагноз. Він обладнаний за останніми технологічними тенденціями, використовується найбільш мінімальна доза опромінення, наскільки можливо. Є низький стіл для пацієнта, який піднімається та опускається – це дуже зручно для людей з обмеженими можливостями.

Першим у Тернополі тут безкоштовно пройшов обстеження тернополянин Ігор Задорожний. Він каже, що процес відбувся швидко та зручно та надіється, що процедура буде доступною.


Скільки коштуватиме пройти обстеження на томографі ні в діагностично-лікувальному центрі, ні в міській раді поки не знають.

– Ціна залежатиме від багатьох факторів: технічних засобів та розхідних матеріалів тощо, – продовжує лікар. – Орієнтовно пройти обстеження коштуватиме від 400 грн до 1500 грн.

Міський голова каже, що для тих, хто матиме “Картку тернорполянина”, робитимуть знижку 10% на обстеження на томографі.

– Частину пільгових категорій будуть обстежувати безкоштовно, – каже міський голова Сергій Надал. – Зокрема, це учасники бойових дій та інваліди війни І-ї групи. А за собівартістю отримати медичне обстеження зможуть інваліди І-ї та ІІ-ї групи, інваліди війни ІІ-ї та ІІІ-ї групи, учасники війни та АТО, ліквідатори аварії на ЧАЕС І-ї та ІІ-ї категорії.

До речі, цей томограф – найдорожча покупка медичного обладнання міською радою.

– Обладнання коштує 10 мільйонів гривень, кошти виділили з міського бюджету. – продовжує міський голова. – Був оголошений міжнародний тендер. За допомогою системи ProZorro визначили переможця – японську фірму Toshiba.

Наразі на томографі проводять доналаштування, і вже наближчим часом цю процедуру можна буде пройти у приміщенні лікувально-діагностичного центру за адресою вул.Руська, 47.